Zimní aktivity v Orlických horách

V zimním období můžete využít skibusu k přepravě do blízkého Ski areálu Říčky, moderního lyžařského střediska se čtyřsedačkovou lanovkou v délce 1200m.
 
      
            

Areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů. Provozní doba je každoročně zpravidla od 1.12. do velikonoc a to od 8.00 hod do 16.00 hod. Ski centrum dále poskytuje na sjezdovce Můstek večerní lyžování, a to v pátek a sobotu od 17.00 do 20.00 hod. a malý snowpark. Na Nový rok je provoz od 9:00 hod.


Přímo ve středisku působí lyžařská škola, kde zkušení instruktoři naučí lyžovat jak malé dítě, tak i dospělé.

     
             

V tomto středisku samozřejmě naleznete ski servis, půjčovnu lyžařského vybavení, úschovnu.
Občerstvení  ve skiareálu zajišťuje restaurace Skirest se 150 místy k sezení přímo v  nekuřácké restauraci a se 100 místy k sezení na přilehlé terase. Dále pak prosklený aprés Ski bar s příjemnou atmosférou a hudbou.


                                       

Technika Ski centra pravidelně v průběhu zimní sezóny upravuje běžecké stopy v okolí v délce až 42 km. Běžecké stopy jsou vhodné jak pro klasický styl tak i pro bruslení (skate). V případě dostatečného množství sněhu je běžecká stopa upravena od Rokytnice v O. h. až po Homoli, kde s úpravou navazuje rolba z Orlického Záhoří a poté rolba z Deštného v O. h. Tratě jsou upravovány za částečné podpory Královehradeckého kraje.

 
Interaktivní mapa skiareálu Říčky v Orlických horách:


             

Kliknutím na tento odkaz-obrázek si zobrazíte interaktivní mapu sjezdovek a informace o skiareálu Říčky.

Odjezdy skibusu do blízkého SKI areálu Říčky si můžete stáhnout ZDE.   

Patnerské servery:   www.apartmanyricky.cz