MENU

Aktivity v okolí

S elektrokolem po Orlických horách

Orlické hory jsou rájem pro cyklisty. Najdete zde trasy různých obtížností a délek, které vás zavedou k nádherným výhledům, historickým památkám i přírodním zajímavostem. Pokud byste chtěli ušetřit síly a více si užít krajinu, můžete si na naší recepci zapůjčit elektrokola. Více informací o elektrokolech nalezente zde. 

Ski centrum Říčky

Ski centrum Říčky je ideálním místem pro sport i zábavu po celý rok. V zimě si zde užijete perfektní podmínky pro lyžování, snowboarding nebo pro běžky. V létě se můžete vydat na kolo do bike parku nebo si půjčit tříkolky a koloběžky a užít si adrenalinový sjezd.

Ski centrum Říčky

Lanový park

Pokud máte rádi adrenalin a výzvy, nezapomeňte navštívit lanový park Spiders Centre, který leží hned vedle Ski centra Říčky. Čeká na vás zde devět okruhů různých obtížností s více než 80 překážkami ve výšce až 16 m nad zemí. Ubytovaní hosté mají navíc 20% slevu na vstup.

Více informací včetně otevírací doby naleznete na webu parku: www.lanovyparkricky.cz

Anenský vrch a opevnění

Anenský vrch je jedním z nejvyšších bodů Orlických hor a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Na vrcholu stojí dřevěná rozhledna Anna, která byla postavena v roce 2010 na místě původní kaple s vyhlídkovou věží. K rozhledně se můžete dostat pěšky nebo na kole po červené turistické značce z Mezivrší nebo z Panského pole. Po cestě si můžete prohlédnout i některé z bunkrů, které tvořily součást československého opevnění před 2. světovou válkou. Největší z nich je pevnost Hanička, kde najdete i muzejní expozici. Přibalte si teplé oblečení, v bunkrech je chladno i v létě.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

Neratov v Orlických horách je známý pro svůj neobvyklý kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento barokní chrám z roku 1733 byl zničen požárem v roce 1945. V roce 1992 byl prohlášen za kulturní památku a začala jeho rekonstrukce. Největší pozornost vzbuzuje jeho skleněná střecha, která propouští světlo do kostela a vytváří neopakovatelnou atmosféru. Kostel je také vyhledávaný pro svou akustiku a poutní tradici. Můžete si ho prohlédnout kdykoliv, protože je stále otevřený.

Zemská brána

Zemská brána je název pro údolí Divoké Orlice, které tvoří přirozenou hranici mezi Čechami a Kladskem. Toto údolí je chráněno jako přírodní rezervace s bohatou flórou a faunou. Po modré značce se můžete projít po naučné stezce, která má 22 zastávek s informačními tabulemi.

Masarykova chata

Pokud si přejete podniknout celodenní turistickou výpravu, doporučujeme Vám vydat se z Říček směrem k vrchu Šerlich. Nachází se na samotné hranici s Polskem a na jeho hřebeni stojí Masarykova chata. Jedná se o nádhernou stavbu z 20. let minulého století, kterou navrhl architekt Bohuslav Fuchs. Jelikož je to chata určená pro turisty, nabízí Vám možnost občerstvení. Po výstupu se můžete posilnit v místní restauraci a následně pokračovat do pralesa Bukačka.

DOPORUČENÉ POBYTY