MENU

Aktivity v okolí

VOLNÝ ČAS

Orlické hory nejen v létě

V Orlických horách je všechno blízko, stačí si vybrat, jestli chcete vyrazit pěšky, na kole nebo nějakým motorem poháněným přibližovadlem. Ať vyrazíte kterýmkoliv směrem, vždy narazíte na něco, co stojí za vidění. My pro Vás připravili pár tipů.

S elektrokolem po Orlických horách

Okolí Říček a celkově Orlických hor nabízí velké množství cyklotras, které si každý okamžitě zamiluje. Různá zákoutí, malé i velké kopce a sem tam i rovinky - ráj na zemi. Ovšem né každý dokáže zároveň šlapat do kopce a obdivovat krásy přírody. Proto nabízíme příjemné řešení. Nechte svá kola doma a zapůjčte si elektrokola přímo na naší recepci. Ceny naleznete v záložce služby.

Ski centrum Říčky

Ski centrum Říčky nestojí za návštěvu pouze v zimě, kdy nabízí veškeré zázemí a kvalitní služby pro lyžaře, snowboardisty či běžkaře. V létě můžete využít bike park nebo půjčovnu tříkolek a koloběžek. Pravidelně se zde pořádají i různé akce.

Ski centrum Říčky

Lanový park

Za více adrenalinovým zážitkem v korunách stromů se vydejte do lanového parku Spiders Centre, který se nachází hned vedle Ski centra Říčky. Je zde připraveno 9 okruhů různých obtížností s vice než 80 překážkami, včetně miniparku pro nejmenší. Wellness hotel Říčky nabízí slevu 20 % na lanové centrum všem ubytovaným hostům.

Více informací včetně otevírací doby naleznete na webu parku: www.lanovyparkricky.cz

Pivní cyklostezka

Pokud byste si chtěli užít cyklovýlet na celý den, vydejte se z Říček na západní stranu Orlických hor a napojte se na nejdelší pivní stezku u nás. Můžete sbírat razítka, ochutnávat a selfie fotky proměňovat za lahodný zlatavý mok.

Na kole po okolí

Ne každého láká spojení piva a kola. Pro ty, kdo upřednostňují klid přírody a krásné výhledy, je v okolí Říček spousta míst, kam se na kole snadno dostanete a stojí za návštěvu. Můžete to vzít na Komáří vrch, přes Mezivrší až k Anenské rozhledně. Vystoupat také můžete na hřeben Orlických hor a udělat si zastávku na tatranku u Kunštátské kaple nebo U Kunštátské kaple. Matoucí? Nejprve se můžete zastavit u barokní kapličky a pak pokračovat na vrchol, který je po kapli pojmenován. Cyklostezka vás pak povede po hřebeni dál až k Velké Deštné, nejvyššímu vrcholu Orlických hor.

Anenský vrch a opevnění

Pěšky i na kole můžete vyrazit na Anenský vrch, který se pyšní rozhlednou. Cestou narazíte na několik bunkrů, které patří do sítě opevnění vybudovaného před 2. sv. válkou. Když si pohlídáte správné načasování, můžete si dopřát historický exkurz a některé bunkry navštívit. Jeden z těch větších i s muzejní expozicí je pevnost Hanička. Jen si nezapomeňte přibalit svetr, v bunkrech je i v létě poměrně chladno.

Neratovský kostel

Kostel Nanebevzetí Panny Marie není jen obyčejným barokním kostelem. Poté, co během 2. sv. války částečně vyhořel a pak chátral, se nakonec dočkal unikátní rekonstrukce, která vyniká prosklenou střechou. Světlo proudící do kostela z vrchu mu dodává jedinečnou atmosféru a slavný je i pro svou akustiku. Tak si zajeďte zazpívat nějaký ten gregoriánský chorál a sami uvidíte. Teda vlastně uslyšíte.

Zemská brána

Údolím Divoké Orlice po modré značce můžete projít částí přírodní rezervace, která se nazývá Zemská brána. Místními příběhy i přírodními unikáty vás provedou naučné tabule. Nejvíc však stojí za pozornost příroda sama, divoká voda, která se zařezává do skalnatých břehů, smrky, jedle i buky, co kolem vrhají příjemné stíny, a rybky, co se honí v potoce.

Masarykova chata

Kdybyste si chtěli udělat celodenní výšlap, neváhejte vyrazit z Říček směr kopec Šerlich. Je u samých hranic s Polskem a na jeho hřebenu najdete Masarykovu chatu. Krásná stavba z 20. let minulého století podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. Protože je to chata turistická, nenechá žádného pocestného hladovět. Můžete se po výstupu posilnit v místní restauraci a pak pokračovat do pralesu Bukačka, přírodní rezervace, která chrání původní bukosmrkový prales.

Rychnov nad Kněžnou

Až Vám poleze jehličí z uší a tráva z bot, udělejte si výlet do našeho okresního města. Pokochat se tady můžete barokním kostelem Nejsvětější Trojice a velkým zámeckým komplexem od slavného barokního architekta Jana Blažeje Santini-Aichla. Pokud Vás zajímají staří mistři, oceníte i zámeckou obrazárnu.

Aquapark v Žamberku

I na horách se letní teploty občas vyšplhají do stupňů, kdy se všichni toužíme zchladit ve vodě. Letní atmosféru, bazény, tobogány a další atrakce si tak určitě užijete i s celou rodinou ve venkovním aquaparku Pod Černým lesem.


DOPORUČENÉ POBYTY